MISJA 

OFERTA 

ZAMÓWIENIE 

REFERENCJE 

KONTAKT 

PARTNERZY HANDLOWI 

POMOC TECHNICZNA 

FAQ 

STRONA GŁÓWNA 


Jeżeli masz
jakieś pytania
bądź wątpliwości
zadzwoń:
663 888 441 

FAQ


Bardzo prosimy na wstępie o wnikliwe zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi w treści instrukcji instalacji i konfiguracji Programu Cenzor.


Najczęściej zadawane pytania:


1. Czy program Cenzor jest programem antywirusowym?

- Program Cenzor nie jest programem antywirusowym, nie wykrywa wirusów. Cenzor jest programem filtrującym Internet i blokuje wejście na niepożądaną stronę.


2. Program antywirusowy wykrył w programie Cenzor wirusa. Czy w Cenzorze jest wirus?

- Cenzor jest programem, który bez zgody użytkownika (gdyż najczęściej użytkownikiem jest nieletni) łączy się z serwerem źródłowym pobierając aktualne bazy danych. Część programów antywirusowych traktuje takie zachowanie programu jako typowego wirusa.

Możemy zapewnić, że program Cenzor jest wolny od złośliwego oprogramowania.


3. Podczas instalowania pojawia się komunikat z prośbą o podanie numeru seryjnego, a ja posiadam licencję, co mam w takiej sytuacji wprowadzić we wspomnianym polu?

- Określenie nr seryjny jest równoznaczne z określeniem licencja. Prosimy o wprowadzenie przydzielonej do Pana/Pani licencji.


4. Program nie chce się zainstalować, pojawia się komunikat "błędne dane otrzymane z serwera". Jaki błąd popełniam podczas instalacji?

- Komunikat "błędne dane otrzymane z serwera" pojawia się, gdy program nie może nawiązać połączenia. Prosimy o sprawdzenie czy jest używany do połączenia sieciowego serwer proxy. Jeżeli tak prosimy wprowadzić jego dane na dole okienka, w którym jest podawany nr seryjny. W przypadku problemów ze sprawdzeniem adresu proxy prosimy o kontakt z administratorem Pana/Pani sieci lokalnej.


5. Czy po zainstalowaniu programu Cenzor muszę wprowadzać wszystkie strony WWW, które chciałbym zablokować - znalazłem zakładkę "blokady użytkownika"?

- Program Cenzor pobiera podczas instalacji bazę stron niepożądanych, oraz algorytmy filtrujące, co zapewnia pełną ochronę przed istniejącymi oraz nowopowstającymi stronami zawierającymi treści, obrazy przeznaczone dla osób dorosłych. W zakładce ustawień programu Cenzor ?blokady użytkownika? dajemy Państwu możliwość wprowadzenia dodatkowych stron do blokady, lub odblokowania adresów stron, które uważacie Państwo za dopuszczalne.


6. Czy muszę pamiętać dane wprowadzone podczas instalacji?

- Wprowadzane dane podczas instalacji są wymagane do ewentualnego przeinstalowania programu. Powtórzenie wprowadzonego wyrażenia w polu "użytkownik" jest niezbędne do poprawnego zainstalowania. Dodatkowo informujemy, iż wielkość znaków ma znaczenie.


7. Czy muszę zapamiętać wprowadzone hasło do programu Cenzor?

- Nasz system nie zapamiętuje hasła i bardzo prosimy o jego zapamiętanie lub zanotowanie.


8. Zgubiłem/zapomniałem hasło do programu Cenzor?

- Jeśli nie jesteście Państwo w stanie odnaleźć hasła, prosimy o taką informację na adres info(at)cenzor.pl postaramy się wygenerować hasło jednorazowe. Do wygenerowania hasła jednorazowego, niezbędne jednak będzie podanie numeru licencyjnego.


9. Na moim komputerze pojawia się komunikat: kopia jest używana nielegalnie, a licencję mam ważną jeszcze trzy lata. Jak to możliwe?

- Wspomniany komunikat pojawia się w przypadku zainstalowania jednej licencji na dwóch, lub więcej komputerach. Zaznaczamy, iż licencja jest jednostanowiskowa i zainstalowanie jej na większej ilości komputerów jest nielegalna. Ostatnia instalacja jest uznana przez program za właściwą.


10. Program zainstalował się poprawnie (tak wynikało z komunikatu), ale strony z pornografią otwierają się bez problemu. Jaki może być tego powód?

- Powodem braku aktywności programu Cenzor może być:

a. Brak blokady. Możemy to sprawdzić uruchamiając program Cenzor z ikonki - aktywność przycisku "włącz blokadę" oznacza, iż program Cenzor nie jest uruchomiony.

b. Konflikt pomiędzy programem Cenzor, a programem antywirusowym. Są to chwilowe problemy rozwiązywane przez programistów Ancom, do czasu rozwiązania problemu na stronie www.cenzor.pl jest zamieszczona dodatkowa instrukcja umożliwiająca poprawną instalację.


11. Chciałbym zrezygnować z opłacania abonamentu na program Cenzor.

W każdym momencie mają Państwo możliwość wypowiedzenia umowy licencyjnej. Aby nie naliczyła się opłata za kolejny rok aktualizacji Cenzora, wypowiedzenie trzeba złożyć najpóźniej na miesiąc przed rocznicą kolejnej faktury. Wypowiedzenie można wysłać mailem (info(at)ceznor.pl), listem lub faksem. Nie przyjmujemy ustnych wypowiedzeń.